Facebook
Podpis:
Numer GG:

Uwaga

To jest archiwalna wersja witryny, tylko do przeglądania. Część funkcjonalności nie działa, w szczególności dodawanie komentarzy, i w ogóle dodawanie jakiejkolwiek treści do bazy danych – zostało to wyłączone.
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne
3 miesiące temu
Wolność w polityce czy wolność w kulturze?
Audycja z Wapniakiem (Veto.media) o nowych mediach i stretegii promowania Wolności.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 miesiące temu
Branża budowlana - Łukasz Marut |#568
Łukasz Marut Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Godmother Podcast 2017-09-19

BLW cz.1 - historia i wstęp do rozszerzania diety niemowląt

Nadający: Angelika M. Talaga

BLW to strategia karmienia niemowląt. Bez papek, bez łyżeczek, bez stresu. Dziecko je samo i je wszystko, od pietruszki po krewetki. Koniec z erą "moje dziecko jest niejadkiem".

KOMENTARZE

Skakanka 2017-09-26

Obie moje córki w ten sposób zaczynały przygodę z stałymi pokarmami i nie wyobrażam sobie innego sposobu. Na początku trzeba mieć mocne nerwy (strach przed zadławieniem jest mimo wszystko) ale po dosłownie 2-3 razach dziecko rozumie, że nie połyka się całego kawałka ;) Trzy letnia córka wcina krewetki, małże itp Odnośnie metody i "niejadków". Problem jest często w dorosłych, którzy sami są zamknięci na nowe smaki i mają kilka ulubionych potraw, które ciągle jedzą. Natomiast od dziecka wymaga się, że będzie jadło szpinak, selera i pietruszkę. Po drugie, chyba tak bardzo ludzie kochają tabelki/siatki centylowe i inne szufladkowanie, że ciężko dać dziecku możliwość decydowania co i ile je. Wydaje nam się, dorosłym że wiemy lepiej czy maluch jest głodny czy nie i ile mieści jego żołądek. Ale ten problem jest od urodzenie (futrowanie noworodków ogromną ilością mleka z butelki pomimo żołądka o pojemności łyżeczki do herbaty). I wyleje jeden swój żal, wystarczy wyjśc na plac zabaw. Prawie nie ma rodziców, któzy nie biegają co chwilę za dzieckiem z bananem (tak tak, zawsze jest to banan) i butelką wody bo (cytuję): musisz pić/jeść! 
 
Oczywiście jesteśmy osamotnieni jeżli chodzi o sposób rozszerzania diety :) Jedna mama przyznała się, że próbowała ale nie wyszło. Po dłuższej dyskujsi wyszło, że jednak to nie było do końca BLW. Chęć karmienia łyżeczką była zbyt duża 
 
Pozdrawiam!

Godmother 2017-09-26

@ skakanka ja też się bałam. Jak mi się córa pierwszy raz zakrztusiła chlebem to ją odruchowo wyjęłam z krzesełka i popukałam po plecach. Ale dwa tygodnie później miałam już nerwy ze stali :)

Tomasz 2017-09-29

Bardzo ciekawy odcinek, dziękujemy!

Ania Jot 2017-10-22

Dzięki za lekcję historii karmienia, bardzo ciekawa! U mnie każde dziecko z trojga karmione było inaczej: pierwsze "tradycyjne", ale bez zmuszania (bo to koszmar mojego dzieciństwa), drugie już BLW, chociaż ciągle żyłam w strachu, że nie najadł się (czasem dokarmiałam), a trzecie samodzielnie, ciągle się uczy, bo ma teraz ponad rok. No i ostatnie je najlepiej, najgorzej je pierwsze;) Myślę, że BLW to właściwa metoda. A czy masz jakieś zdanie na temat mleka modyfikowanego? I jakie mleko dajesz córce, bo widzę w opisie, że nie stosujesz.;) Ślicznie dziękuję i cieszę się, że jesteś na Kontestacji;)

Dodaj komentarz...

Angelika M. Talaga


Zawodowo przedsiębiorca, z wykształcenia neuropedagog. Prywatnie żona i mama.

Angelika na co dzień tworzy narzędzia i strategie dla rodziców pomocne w wychowaniu kreatywnych, przedsiębiorczych i myślących dzieci. Robi to między innymi za pomocą swojej strony godmother.pl

Autorka “Strategii Wychowania Przedsiebiorczego Dziecka” flagowego szkolenia dla rodziców z którego ona sama jest najbardziej dumna.

Dwukrotna prelegentka na konferencjach TEDx oraz współzałożycielka jedynego w polsce politycznego klubu Toastmasters, gdzie co tydzień wraz z klubowiczami obnaża nieumiejętności krasomówcze polskich posłów i dziennikarzy.

Entuzjastka wolnego rynku, rozwoju osobistego i zdrowego odżywiania.

Jako miłośnik zdrowego odżywiania, gotuje bez pszenicy, bez mleka, bez mięsa i bez cukru - czyli według jej teścia: bez sensu.

Kobieta z misją.

Prowadzi audycję Godmother Podcast dla rodziców, którzy są gotowi wziąć odpowiedzialność za edukację swoich dzieci. Podczas odcinków przybliża takie tematy jak:
 
- edukacja finansowa dla dzieci
 
- alternatywne metody nauczania
 
- rozwój osobisty dla dzieci
 
- rozwój intelektualny dzieci
 


Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...

O czym będzie podcast? (2) - 4 lata temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

sylwester marzeń - - 30.00
Jupiter Gabaryty - transport ponadgabarytowy - - 50.00
Fax Canon - - 30.00
IzabelaNiewiadomska.pl - tłumacz przysięgły... - - 25.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt