Facebook
Podpis:
Numer GG:

Uwaga

To jest archiwalna wersja witryny, tylko do przeglądania. Część funkcjonalności nie działa, w szczególności dodawanie komentarzy, i w ogóle dodawanie jakiejkolwiek treści do bazy danych – zostało to wyłączone.
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne
3 miesiące temu
Wolność w polityce czy wolność w kulturze?
Audycja z Wapniakiem (Veto.media) o nowych mediach i stretegii promowania Wolności.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 miesiące temu
Branża budowlana - Łukasz Marut |#568
Łukasz Marut Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Po prostu biznes 2016-09-07

Obowiązkowy plik elektroniczny do urzędów skarbowych

Nadający: Justyna Broniecka

Jednolity Plik Kontrolny spędza sen z powiek wielu przedsiębiorcom. Jak wszystko ma on swoje wady i zalety. Od stycznia 2017 będzie dotyczył ogromnej ilości z nas. Dlatego dziś fakty, zalety oraz wady związane z JPK. Koniecznie komentujcie, z czym dla Was wiąże się obowiązek wysyłania informacji do Urzędów Skarbowych.

KOMENTARZE

Ola z Rzeszowa 2016-09-12

Droga Justyno, dziękuję Ci za ciekawą audycję. Jak zapatrujesz się na kwestię znacznego wzrostu kosztów obsługi księgowej firm po wprowadzeniu JPK? Szczególnie interesuje mnie to w kontekście spółek z o. o.

justyna broniecka 2016-09-13

Współpracujemy z kilkoma biurami księgowymi i większość z nich korzysta z oprogramowania Optimy, Insertu lub firmy Sage. Z mojej wiedzy wynika, ze wszytskie te 3 systemy mają już moduły związane z JPK. Nie wiem, czym miałaby być spowodowana sugerowana przez Ciebie cena;). Dane powinny być księgowane na czas. JPK wbrew wszystkiemu będzie ogromnym motywatorem dla przedsiębiorców i dla biur księgowych.  
Myślę, że odnośnie wzrostu cen to jedyna rzecz to korekty z winy przedsiębiorcy - będą one powodowały konieczność ponowne sychronizowania tych plików i przesyłania ich do US. (najczęściej korekty wynikają z nie oddawania dokumentów na czas do biura rachunkowego). Więc jeżeli dokumenty będą oddawane na czas nie wydaje mi się, aby miało to jakiś znaczący wpływ na usługi księgowe.

Ola z Rzeszowa 2016-09-13

Bardzo Ci dziękuję za szybką odpowiedź. Myśląc o wzroście cen, miałam na względzie głównie następujący element wyjaśnienia Ministerstwa Finansów: "Każda z pozycji na fakturze powinna zostać odzwierciedlona w pliku xml w osobnym rekordzie umieszczonym w sekcji „FakturyWiersze”. Jeżeli przykładowo firma prowadzi działalność handlową, nawet niewielką, pozycji na każdej fakturze jest bardzo wiele. Interpretuję to w ten sposób, że dla biur rachunkowych będzie znacznie więcej pracy, tak też komentują to znani mi księgowi.

justyna broniecka 2016-09-16

Olu zgadzam się, że firmy handlujące wieloma przedmiotami będą pewnie zmuszone do negocjacji z biurem rachunkowym. Jednak jeżeli magazyn jest prowadzony w sposób właściwy to nadal wydaje mi się, że technicznie wszystkie dane są w systemie.  
Druga sprawa jest taka, że urzędu nadal nie mają sprawnego oprogramowania do obierania tych plików. Więc zanim zaczną ich używać minie jeszcze dużo czasu:)

Ola z Rzeszowa 2016-09-22

Oby było tak, jak piszesz, Justyno. Bardzo dziękuję Ci za odpowiedź i czekam na kolejne nagrania. ;)

Przemysław Michalak 2016-09-29

Brakuje mi tutaj jednej wady. 
 
Co będzie jak dane z JPK wyciekną na dowolnym etapie. JPK zawiera zdecydowanie za dużo danych.  
 
Po co JPK od mikro przedsiębiorstw na ryczałcie czy karcie podatkowej? Co tam będą kontrolować?  
 
Nie tu trzeba szukać oszustw. Jakiś urzędnik który podpisał zwrot miliony VAT przy oszustwie poszedł do więzienia? Z dobroci serca urzędnicy podpisują takie zwroty VAT bez kontroli?

Dodaj komentarz...

Justyna Broniecka


Justyna Broniecka Przedsiębiorca.

Od czasu szkoły średniej interesowałaa się przedsiębiorczością, budowaniem firmy i procesami, które zachodzą w organizacji. Mając 21 lat, została kierownikiem restauracji, która zatrudniała blisko 100 osób. W swojej 10-letniej karierze etatowego pracownika przeszła drogę od menadżera operacyjnego, szkoleniowca aż po dyrektora działu personalnego.

Pracując „u kogoś” zawsze obserwowała całe procesy starając się pracować tak, jakby to była jej własna firma. Wszystko po to, aby w przyszłości móc stać się pełnowartościowym przedsiębiorcą, unikając większości błędów popełnianych przez osoby bez doświadczenia. Następnie założyła firmę ZUS to nie MUS zajmującą się edukacją przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu oraz optymalizacji podatkowych. Przez trzy lata działalności doszła do poziomu obsługi ponad 150 stałych klientów biznesowych.

Ponadto wykłada na studiach MBA oraz prowadzi cykle szkoleń stacjonarnych oraz webinarów. Jako firma wydaliła dotychczas 3 książki oraz nagrała kilkanaście wideoszkoleń.Prowadzi audycję Po prostu biznes , który ma opowiadać o polskiej rzeczywistości w prowadzeniu firmy. Skupiając się mocno na bezpieczeństwie prawnym, finansowym, organizacyjnym. I opowiadać w jaki sposób można stosować pewne luki w zapisach prawnych, by nadal było to korzystne i legalne.


Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...


Wady i zalety spółki z o.o. (1) - ponad rok temuZmiany podatkowe 2019 - 2 lata temu
Dane osobowe i GIODO.mp3 (4) - 5 lat temuUmowa o dzieło gotowe.mp3 (2) - 5 lat temu

Role w spółce z o.o..mp3 (4) - 6 lat temu


Mity o spolkach z o.o.mp3 (3) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Konopny Szop - - 20.00
Wertus - upadłość konsumencka - - 50.00
Lano Meble - - 25.00
Zegarki Zielona Góra - - 20.00
mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt