Facebook
Podpis:
Numer GG:

Uwaga

To jest archiwalna wersja witryny, tylko do przeglądania. Część funkcjonalności nie działa, w szczególności dodawanie komentarzy, i w ogóle dodawanie jakiejkolwiek treści do bazy danych – zostało to wyłączone.
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne
3 miesiące temu
Wolność w polityce czy wolność w kulturze?
Audycja z Wapniakiem (Veto.media) o nowych mediach i stretegii promowania Wolności.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 miesiące temu
Branża budowlana - Łukasz Marut |#568
Łukasz Marut Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Po prostu biznes 2016-02-18

Dlaczego przedsiębiorcy przestają pracować efektywnie.mp3

Nadający: Justyna Broniecka

Ogrom statystyk twierdzi, że pięć lat jest w stanie przetrwać tylko jeden na dziesięciu przedsiębiorców. Sama miałam kiedyś problemy z oddzieleniem pracy od domowych obowiązków oraz przyjemności, a raczej wyrzekłam się domu i przyjemności. Dziś wiem, że takie budowanie firmy jest nie efektywne. Dlatego właśnie chciałam się z Wami podzielić na co uważać oraz jakie są pułapki.

KOMENTARZE

Sofronoff 2016-02-19

I to jest właśnie typowe PRAWDZIWE pracownicze marksistowskie wychowanie i myślenie: "przecież mogłem na WYGODNYM etacie siedzieć". Myślenie człowieka, żyjącego z obsługi systemu, czerpiącego korzyści z całego tego polskiego syfu. 
 
Znowu ta sama śpiewka o zatrudnieniu pracownika i ZERO przytoczonych FAKTYCZNYCH powodów do "obaw" przedsiębiorcy. Ileż to powstało "listy życzeń", "konstytucji" przedsiębiorców/właścicieli ? Wszystko jak grochem o ścianę.  
 
"Musimy być pasjonatem zarządzania, pasjonatem rozwoju" ? 
"Dopiero wtedy możemy zakładać firmę " ???? 
Szanowna Pani, firmę, to u nas należy zakładać jak w Rosji: najpierw wyzbyć się majątku osobistego, co tylko się da - ałtsorsować a następnie żyć w pełnej świadomości możliwości okradzenia przez państwo w biały dzień, w majestacie prawa. Proszę poszukać (żeby nie szukać daleko przykładu) i przeczytać historię konsekwencji zmiany (!) interpretacji podatkowej dla firmy Bioetanol. Jak pęknie można wykosić konkurencję z rynku. 
 
Tak więc, droga pani, znakomita większość POLSKICH przedsiębiorców 40% swojego czasu "SIEDZI W PAPIERACH" (bynajmniej nie związanych z obsługą klientów) i czuje się jak zając na polowaniu bojąc się, aby jakikolwiek urzędnik (zupełnie bezkarnie) nie wydał decyzji, która uwali całe przedsięwzięcie a pracowników wyśle na bruk. U nas tak jest taniej. "Bo u nas jest jak jest" - jak śpiewał Kukiz :-)

Justyna Broniecka 2016-02-19

Dziekuje za pana pouczenie. Niestety nie bylo to wyrazenie opinii. Jestem przedsiebiorca I pracuje z nimi I mam zdecydowanie inne doswiadczenia.

Sofronoff 2016-02-20

Po pierwsze, nikogo nie pouczam. Wyrażam stricte subiektywne odczucia: w mojej ocenie "meandruje" pani obok faktycznych REALNYCH problemów przedsiębiorców z prowadzeniem DG w Polsce poruszając drugo, trzeciorzędnej wagi zagadnienia. 
 
Po drugie, jeśli dobrze odczytuję, jest pani specyficznym przedsiębiorcą: niejako "żyje" pani z tychże przedsiębiorców w ten sposób, że ODPŁATNIE przejmuje pani ICH, narzucone im obowiązki taplania się w potwornej biurokracji, na którą mocą prawa i oręża są skazani. Nieprawdaż ? Jeśli się mylę, proszę mnie poprawić. 
 
Po trzecie: nie znam pani "zdecydowanie innych doświadczeń", bo i nic konkretnego pani o tychże doświadczeniach nie wspomina. Dla mnie, na bazie moich doświadczeń i obserwacji, "zdecydowanie inne doświadczenia" (jeśli są "zdecydowanie" pozytywne), wobec realiów, z którymi na co dzień przedsiębiorcy mają w Polsce do czynienia, jawią się jako niewiarygodne. Ale problemy pojawiają się (i narastają) wraz ze skalą prowadzonej działalności i przy pewnym poziomie zaczynają tajemniczo zanikać (zgodnie z krzywą rozkładu Gauss'a). Przykłady Kluski, Jeziornego, itd pokazują jednak, że nie straszne jest pozbawionemu odpowiedzialności urzędnikowi jakiekolwiek wsparcie merytoryczne nawet najlepszych kancelarii. Tak u nas w Polsce jest. 
I moim spostrzeżeniom zdecydowanie bliżej do prawdy opublikowanej tutaj (np. tutaj): 
 
https://www.youtube.com  
 
 
I po czwarte: mam też wrażenie, że te kilkuminutowe "spoty" na kontestacji są tylko formą zwykłej reklamy odpłatnych usług. Zgdadza się ?

justyna broniecka 2016-02-20

Ponownie bardzo dziekuje za pana zdaniem opinie moim zdaniem probe pouczenia. Ciesze sie ze ma pan inne doswiadczenia. Gdyby wszyscy mieli takie same swiat bylby nudny. Jezeli odbiera pan to jako reklame to nie widze potrzeby wyprowadzania pans z bledu. Dzielimy sie swoja wiedza I staramy sie edukowac w znanym Nam temacie. Jednak ma pan pelne prawo do innej oceny:) jeszcze raz dziekuje za opinie I poswiecony czas:)

Sofronoff 2016-02-21

"Gdyby wszyscy mieli takie same swiat bylby nudny" Dobre! To mogłaby być treść neonu na budynkach ZUS i US :-) 
 
Nie ma na drodze do zwiększenia efektywności przedsiębiorcy na naszej zielonej wyspie większego problemu jak szkodzący przepis (i permanentna jego "zmiana" na okład) wymuszający na przedsiębiorcy współpracę z całymi hordami wszelkiej maści doradców podatkowych, firm "szkoleniowych", biur rachunkowych, pokątnych doradców oraz "optymalizatorów", urzędników, inspektorów (dla których najważniejsza na świecie jest np. instrukcja obsługi kserokopiarki i przebadanie ryzyka zawodowego z obsługą niej związanego), opiniodawców i "uzgadniaczy", wydawców itd. O czym pani zapewne wie. 
 
A może podzieli się pani zatem PRAKTYCZNĄ wiedzą na temat OBOWIĄZKÓW związanych z zatrudnieniem pracownika w Polsce a nie dywagacjami na temat hipotetycznego rozwoju i efektywności przedsiębiorcy...? 
Dla ułatwienia zaproponuję, niechże to będzie 10 z kolei (ale pełnosprawny) kandydat na pracownika w przedsiębiorstwie NIE wpisanym do rejestru zakładów podlegających urzędowej kontroli organów państwowej inspekcji sanitarnej...? Hmmm? 
 
Tak punkt po punkcie; czego pracodawca ma dopilnować porywając się na zatrudnienie pracownika :-)

justyna broniecka 2016-03-02

:) Wydaje mi się, że jako nadający audycję mam pełne prawo wyboru. Co więcej nie wydaje się, ale jestem tego pewna. Proponuję, aby Pan sam rozpoczął nagrywanie audycji i wtedy będzie Pan mógł wybierać jaki chce temat:).  
Do Pana należy decyzja, czego Pan słucha, a czego nie;) Lub co się Panu podoba, a co nie;)  
 
Druga sprawa, że gdyby Pan przejrzał audycje historyczne na pewno znalazł by Pan sporo informacji o tym jak zatrudniać pracownika;)  
Uważam, że jest Pan nie sprawiedliwy i za wszelką cenę próbuje mnie Pan sprowokować;)  
Zapraszam do merytorycznej dyskusji - niestety nie odbieram w taki sposób Pana wypowiedzi.

Sofronoff 2016-03-02

Ma pani takie prawo. I decydując się TU na publikację poddaje informacje pod "pręgierz" komentarzy (oby były w granicach obowiązującego prawa). 
 
Opublikowane na kontestacji "audycje" mają to do siebie, że ja JUŻ wybieram i słucham "jaki chce temat". To raz. 
 
A dwa: droga pani!!!! Ileż można powtarzać??? Informacja: JAK zatrudnić - to w dobie internetu ani żadna sztuka, ani tajemnica. Podobnie "JAK założyć DG". Problemem jest bałamucenie niedoświadczonych umysłów super dogodnością, że jedyny FORMALNY wymóg prowadzenia DG w PL sprowadza się do jej założenia w tzw. "jednym okienku". 
 
A ja pytam (i przede wszystkim UCZULAM): CO DALEJ, skoro na drodze do prowadzenia biznesu w PL największym (o zgrozo) przeciwnikiem, jeśli nie wrogiem jest PAŃSTWO z potworną biurokracją, ze swoją manią sprawozdawczości a najmniejszym problemem okazuje się - konkurencja ? Nie wspominając o innowacyjności, na której rozwój czasami nie starcza już ani czasu ani energii, skoro pochłaniają ją "przepychanki" z tzw. państwem.  
 
Za każdym razem, każdego, będę "prowokował", ale tylko do DOPOWIEDZENIA TEMATU i tylko wtedy, jeśli uznam, że publikowane przezeń informacje NIE IDĄ W PARZE Z TEMATEM, nie trzymają się kupy, są niespójne, są pobieżne, niemerytoryczne, powierzchowne a może nawet najzwyklej "duraczące" młode przedsiębiorcze umysły, które na kontestację trafiają.

Dodaj komentarz...

Justyna Broniecka


Justyna Broniecka Przedsiębiorca.

Od czasu szkoły średniej interesowałaa się przedsiębiorczością, budowaniem firmy i procesami, które zachodzą w organizacji. Mając 21 lat, została kierownikiem restauracji, która zatrudniała blisko 100 osób. W swojej 10-letniej karierze etatowego pracownika przeszła drogę od menadżera operacyjnego, szkoleniowca aż po dyrektora działu personalnego.

Pracując „u kogoś” zawsze obserwowała całe procesy starając się pracować tak, jakby to była jej własna firma. Wszystko po to, aby w przyszłości móc stać się pełnowartościowym przedsiębiorcą, unikając większości błędów popełnianych przez osoby bez doświadczenia. Następnie założyła firmę ZUS to nie MUS zajmującą się edukacją przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu oraz optymalizacji podatkowych. Przez trzy lata działalności doszła do poziomu obsługi ponad 150 stałych klientów biznesowych.

Ponadto wykłada na studiach MBA oraz prowadzi cykle szkoleń stacjonarnych oraz webinarów. Jako firma wydaliła dotychczas 3 książki oraz nagrała kilkanaście wideoszkoleń.Prowadzi audycję Po prostu biznes , który ma opowiadać o polskiej rzeczywistości w prowadzeniu firmy. Skupiając się mocno na bezpieczeństwie prawnym, finansowym, organizacyjnym. I opowiadać w jaki sposób można stosować pewne luki w zapisach prawnych, by nadal było to korzystne i legalne.


Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...


Wady i zalety spółki z o.o. (1) - ponad rok temuZmiany podatkowe 2019 - 2 lata temu
Dane osobowe i GIODO.mp3 (4) - 5 lat temuUmowa o dzieło gotowe.mp3 (2) - 5 lat temu

Role w spółce z o.o..mp3 (4) - 6 lat temu


Mity o spolkach z o.o.mp3 (3) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Konopny Szop - - 20.00
Wertus - upadłość konsumencka - - 50.00
Lano Meble - - 25.00
Zegarki Zielona Góra - - 20.00
mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt