Facebook
Podpis:
Numer GG:

Uwaga

To jest archiwalna wersja witryny, tylko do przeglądania. Część funkcjonalności nie działa, w szczególności dodawanie komentarzy, i w ogóle dodawanie jakiejkolwiek treści do bazy danych – zostało to wyłączone.
KonteStacja.com - radio ludzi wolnych Cyber Forces
Pon
21:00
Wydanie Główne
Wto
21:00
„Spisek szlachetnych” i inne audycje ByteEatera (zwykle na żywo)
Słuchaj radia
Wydanie Główne
3 miesiące temu
Wolność w polityce czy wolność w kulturze?
Audycja z Wapniakiem (Veto.media) o nowych mediach i stretegii promowania Wolności.
Świat Kamila C. | Biznes | Wywiady
3 miesiące temu
Branża budowlana - Łukasz Marut |#568
Łukasz Marut Przedsiębiorca, przygodę z biznesem rozpoczął prawie 12 lat temu. Aktualnie działa w sektorze zamówień publicznych. Są to projekty infrastrukturalne, głównie budowa...
Skorzystaj z naszych projektów:

▸ Wolny Rynek - w liczbach
▸ Emigrujesz - posłuchaj najpierw
▸ KontestKino - filmy na wieczór
▸ Poważny kryzys - napisz

Audycja: Po prostu biznes 2015-10-15

Dlaczego nie powinieneś zakładać działalności gospodarczej?

Nadający: Justyna Broniecka

KOMENTARZE

barl 2015-10-15

witam i dziękuję za ciekawa audycje :)

Mallek 2015-10-15

W takim razie, jaką formę działalności powinienem rozpocząć jeśli jestem niezależnym dystrybutorem danego produktu, tzn. biorę towar od producenta (dostaję od niego fakturę) dany produkt przechowuję w magazynie i sprzedaje dalej na rynek detaliczny, na którym klient potrzebuje dowód zakupy (wystawiał bym fakturę, nie paragon ponieważ nie chciałbym zakładać kasy, czy sp. z o.o. będzie najlepszym rozwiązaniem? Pozdrawiam :)

v88 2015-10-15

Ta grafika to masakra jakaś... Po prostu dramat.

Kamil B. 2015-10-16

Witam, 
jakie rozwiązanie byście poleciły dla pseudo etatowca, jedna faktura przychodu i z 10 kosztowych miesięcznie? 
pzdr. 
www.kamilbak.com

itou123 2015-10-16

@4 Kamil B. 
jednoosobowa + księgowośc internetowa (55 zł) / księgowa 
 
Przy księgowości internetowej będziesz musiał sam wklepywać dane, ale przede wszystkim ogarnąć trochę księgowości i kontakty z US i ZUS.

kamil 2015-10-16

Czyli zakładając już większy zus nie ma tańszego rozwiązania?

Justyna Broniecka-Klim 2015-10-16

Czy spółka z o.o. jest zawsze najlepszym rozwiązaniem - na pewno nie. Żeby coś polecać warto usiąść poznać liczby oraz priorytety danej osoby. Trudno jest mi odpowiedzieć na podstawie 3 zdań informacji:)  
Zwykle spółka z o.o. podatkowo bardziej się opłaca, ale czy tak będzie w Waszym wypadku - nie wiem:)  
 
A grafika;) hmmm z gustami się nie dyskutuje;) a poważnie - czekamy na jej korektę;)

Tomasz 2015-10-19

audycja spoko i na pewno będą słuchał kolejnej. Warto też polecić z Panią audycję u Kamila, która była jakiś czas temu. Zabrakło mi odpowiedzi na podstawowe pytanie czy warto zmienić DG na z o.o. w przypadku gdy DG jest zastępstwem etatu (należę do tej większej grupy DG czyli informatyk z dobrymi dochodami).

Majeranek 2015-10-19

Dzięki za audycję, czekam na kolejne ;)

Muchomor 2015-10-23

Świetna audycja. Bardzo sziękuję za nią i mam nadzieję, że kolejne będą w podobnie rzeczowe. Pozdrawiam!

ReduTax2014 2015-10-28

Dla tych, którym brakowało informacji, co zrobić jak jestem pseudo etatowcem:) nagraliśmy audycję " Jak pracować na etacie i nie płacić ZUS-u. Zapraszamy do odsłuchania;)

Sofronoff 2015-11-12

Droga Pani. Pani nie odsyła do "specjalistów" z "biur na każdym rogu". To nie w tym rzecz. Nadal kształtem prawa podatkowego kieruje przepotężne lobby doradców podatkowych, prawników, wydawnictw branżowych i firm szkoleniowych, które ŻYJĄ ze skomplikowania prawa i zmian w ustawach a w ślad za tym PASOŻYTUJĄ na przedsiębiorcach. To dlatego rozliczanie z fiskusem jest trudne i skomplikowane, bo takie ma być - mam rozliczenie ałtsorsować do "specjalistów" i mam PRZESTAĆ we własnym kraju czuć się pewnie, bo organ może wydać interpretację podatkową wykluczającą się z interpretacją innego organu podatkowego (nawet w tym samym mieście). 
 
Uważam, że prowadzenie w Polsce JAKIEJKOLWIEK działalności gospodarczej to nieporozumienie a prowadzenie sp. z o.o. jest NAJGORSZĄ formą prowadzenia działalności gospodarczej z uwagi choćby na podwójne opodatkowanie. 
 
Zarząd sp. z o.o. TEŻ odpowiada całym majątkiem za zobowiązania spółki wykraczająca poza wysokość kapitału. Nie znam żadnego członka zarządu sp. zo.o. który dysponuje JAKIMKOLWIEK majątkiem i jakoś dziwnym trafem - jak widzę - wszyscy palą się do piastowania stanowisk zarządczych.  
 
DG jednoosobową również można i sprzedać i kupić. Trzeba tylko wiedzieć jak i zrobić to głową. Kontrakty też MOŻNA przepisać. Sprawa nieco komplikuje się przy śmierci właściciela DG, ale o tym też trzeba MYŚLEĆ WCZEŚNIEJ a nie wtedy, kiedy przyjdzie już co najwyżej dziedziczyć (w szczególności zobowiązania). Ale i wtedy rodzina NIE MUSI dziedziczyć długów. 
 
I w jednoosobowej DG i w sp. z o.o. MOŻNA z powodzeniem optymalizować (legalnie) podatki. 
 
BTW 
Ciekawe jakim sposobem rolnicy reprezentowani przez PSL, tuż przed wyborami, dostali możliwość sprzedaży swoich płodów regulując operacje w zeszycie i odprowadzając 2% (!) podatku. Można? Można.

Dodaj komentarz...

Justyna Broniecka


Justyna Broniecka Przedsiębiorca.

Od czasu szkoły średniej interesowałaa się przedsiębiorczością, budowaniem firmy i procesami, które zachodzą w organizacji. Mając 21 lat, została kierownikiem restauracji, która zatrudniała blisko 100 osób. W swojej 10-letniej karierze etatowego pracownika przeszła drogę od menadżera operacyjnego, szkoleniowca aż po dyrektora działu personalnego.

Pracując „u kogoś” zawsze obserwowała całe procesy starając się pracować tak, jakby to była jej własna firma. Wszystko po to, aby w przyszłości móc stać się pełnowartościowym przedsiębiorcą, unikając większości błędów popełnianych przez osoby bez doświadczenia. Następnie założyła firmę ZUS to nie MUS zajmującą się edukacją przedsiębiorców w zakresie bezpiecznego prowadzenia biznesu oraz optymalizacji podatkowych. Przez trzy lata działalności doszła do poziomu obsługi ponad 150 stałych klientów biznesowych.

Ponadto wykłada na studiach MBA oraz prowadzi cykle szkoleń stacjonarnych oraz webinarów. Jako firma wydaliła dotychczas 3 książki oraz nagrała kilkanaście wideoszkoleń.Prowadzi audycję Po prostu biznes , który ma opowiadać o polskiej rzeczywistości w prowadzeniu firmy. Skupiając się mocno na bezpieczeństwie prawnym, finansowym, organizacyjnym. I opowiadać w jaki sposób można stosować pewne luki w zapisach prawnych, by nadal było to korzystne i legalne.


Inne audycje tego autora:
Więcej audycji...


Wady i zalety spółki z o.o. (1) - ponad rok temuZmiany podatkowe 2019 - 2 lata temu
Dane osobowe i GIODO.mp3 (4) - 5 lat temuUmowa o dzieło gotowe.mp3 (2) - 5 lat temu

Role w spółce z o.o..mp3 (4) - 6 lat temu


Mity o spolkach z o.o.mp3 (3) - 6 lat temu

A dzisiaj polecamy:
 align="center">
Program sponsorują:

Konopny Szop - - 20.00
Wertus - upadłość konsumencka - - 50.00
Lano Meble - - 25.00
Zegarki Zielona Góra - - 20.00
mobilevoip - - 30.00
Transport-Austria.eu - przeprowadzki Austria - - 25.00
Andrzej Misiewicz - - 20.00

Możesz i ty zasponsorować >>>

Promuj radioWydrukujDaj komuś ulotkęChcesz prowadzić audycję?Kontakt